| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU, Am 14 in jur de 160 cm si 45 kg. Eu zilnic consum cam 7-8 fructe si mananc cate 2 castroane de ciorba de zarzavat zilnic, tin sa mentionez ca sunt vegetarian. Ieri cand m-am cantarit aveam 45, 9 kg si astazi de dimineata am avut 46, 3. Care este cauza acestui lucru?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cantarele au si ele probleme ca oamenii. Nu se poate asa ceva! Depinde de pozitia in care l-ai pus dar si de baterie sau acumulator (daca este electronic). Problema mare este ca regimul tau vegetarian este gresit in masura in care nu ti-a fost recomandat de un medic. Renuntarea la proteinele animale poate duce la carente in organism. Un medic iti poate explica cu ce sa le inlocuiesti.

| Eduardmihnai a răspuns (pentru Salontanul):

Imi asum riscul sa mor din aceasta cauza, peace

| Mosotti a răspuns:

E f simplu, ai retinut mai multa apa sau lichid, poimaine vei cobora la loc.