| anonim_4396 a întrebat:

am 16 ani si m.am apucat recent de fumat! Pana acum fumam singur fara nici un prieten si luam tigari la bucata de toate felurille, pana intr-o zis cand am iesit cu un prieten care mi-a zis ca fumez gresit, intr-adevar eu trageam doar in gura, in loc sa trag in plamani, si el mi-a zis ca sunt sanse sa fac cancer la gat! sad Va rog ajutati.ma si pe mine cu un raspuns bun, sunt foarte speriat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Donsavas a răspuns:

De ce te ingrijorezi? Nu conteaza unde isi au originea tumutorile. Ideea e ca ele se formeaza la marea majoritate a oamenilor de la o varsta,in care sistemul imun e mai slabit,ideea e ca substantele inhalate de tine zilnic sau periodic le hranesc, astfel incat ele cresc. De oriunde ar porni cancerul, in metastaza, tumora se poate extinde in tot organismul. Ideal ar fi sa nu o hranesti. Ai putea in schimb sa iti sprijini propiul sistem de protectie, sistemul limfatic. El se lupta zilnic cu bacterii care incearca sa-ti invadeze corpul si cu tumori care mai de care bine-voitoare in a te distruge. Nu ii ingreuna sarcinile!

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sunt sanse cum sunt sanse sa faci si cancer pulmonar. In plus cancer la gat poti face si din pufait.
Fumatul e dauntator si poate duce la cancer oricum ai fuma deci nu vad ce diferenta ar fi ca faci la gat sau pulmonar.

| Mayar a răspuns:

Nu ar fi mult mai sanatos/economic sa nu mai fumezi porcariile alea in the first place? just asking...

| xFns a răspuns (pentru Mayar):

Da o sa imi continui viata fara tigari....multumesc de sfat! :X

| Mayar a răspuns (pentru xFns):

Bravo happy
inseamna ca esti un castigator

suntserios
| suntserios a răspuns:

Aaa, pai trage in plamni, asa macar o sa ai sanse mai mari sa faci SI cancer pulmonar