| Adrian_Paraschiv_1993 a întrebat:

am citit simptomele la lipsa de calciu si toate mi se potrivesc, acum 2 saptamani am terminat de luat calciu cu vitamina d3 dar degeaba, ma simt slabit,imi tremura mainile, ametesc, dezechilibrat, spasme musculare, vedere incetosata am fost la consult sa vad daca am alte probleme dar nimica si mi s-a dat calciu specificat mai sus, sa fie cumva si o lipsa de magneziu? puteti sa-mi ziceti ce ar trebui sa iau. Multumesc, Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Sau poti sa te duci la doctor... poti sa iei de la magazin multivitamine care sa le contina pe toate, dar cel mai bine te duci la un nutritionist.
Degeaba iei vitamine daca nu mananci bine, daca bei mereu cola sau mananci de la fast food-uri nu te astepta la rezultate spectaculoase.
Baga fructe si legume, mananca carne gatita si bea apa si sucuri naturale.
Vezi sa nu fie neaparat de la mancare, eu zic sa te duci la un doctor altfel se agraveaza.

| Adrian_Paraschiv_1993 explică (pentru Evolution):

Am fost de atatea ori si mi-a zis ca am o lipsa de magneziu sau calciu si mi-a dat sa iau calciu cu d3 putin m-a ajutat insa nu de ajuns si m-am gandit sa iau si magneziu