| cristi995 a întrebat:

Am fost racit,am avut febra durere de cap, rosu in gat..Am fost la un control la medic,s-a uitat la amegdalitele mele,mi-a dat un antibiotic si am plecat,am inceput sa il iau,pe mine ma doare cand inghit,nu prea pot sa mananc,eu cred ca ma doare laringele, imi va trece cu acel antibiotic? P.S am 14 ani, dau funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, în vreo 2-3 zile ar trebui să te simţi mai bine happy
În cazul în care, după un tratament de 3-5 zile, NU te simţi mai bine, trebuie să mergi IAR la acel medic!

Toate cele bune şi multă sănătate.