| AlexDorinel a întrebat:

Salut am o problema cu amigdalele cred,când înghit mă doare în stânga (o durere mica,nu mare).Nu am roșu în gât, nu sunt răcit, n am covid sau ceva.Nu m-am uitat în gât sa vad cum sunt amigdalele.Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să le duci la medic să le vadă el.

| TheMaker a răspuns:

O ușoară inflamare.
Ceai de tei, sau soc, cu multă lămâie. Înainte de a bea ceaiul, ia o lingură de miere bună și înghite-o foarte încet, să simți cum alunecă pe gât. Să nu bei mai mult de 3 căni pe zi.