| CharlsLee6 a întrebat:

Am fost sedentar o perioada foarte lunga de timp si chestia asta mi-a provocat probleme foarte mari asupra corpului, recent m-am apucat de sport si de o viata "mai sanatoasa", dar stau destul de prost cu alergatul, nu mi s-a mai intamplat asa ceva niciodata, picioarele ma dor foarte tare (o durere insuportabila de oase si de muschi) cand alerg si durerea nu se opreste cand incetez din alergat, se opreste in cateva zile bune de repaus...
Si cel mai nasol lucru este ca nici macar nu pot sa alerg extrem de usor ca tot ma doare (durerea apare, mai exact, atunci cand trebuie sa faci acea "saritura" de pe un picior pe altul, daca intelegeti ce zic.)
Daca a mai trecut cineva prin asa ceva, l-as ruga sa-mi spuna cum pot repara acest "defect".

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| alex15ccc a răspuns:

Acest "defect" se repara in timp, alergand mai mult si in fiecare zi cate putin. asa este la inceput, o sa te obisnuiesti in cateva saptamani.