| FightForYourself a întrebat:

am niste dureri mari de masea in partea stanga jos si nu stiu ce sa mai fac am luat toate tipurile de pastile dar nu imi trece durerea..Am observat ca am si o umflatura tare in partea stanga de jos care iese din gingie..Am tendinta sa cred ca de acolo mi se trage durerea de masea dar nu stiu ce sa fac si cum duminica cabinetele stomatologice sunt inchise nu stiu ce sa mai fac...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Deliadelias a răspuns:

Hei, iti recomand pastilele Vidan, sunt foarte bune. De la o jumatate de pastila iti trece, de obicei cand ma doare asa iau, cate o jumatate ca e fff buna. Dar daca te doare tare poti lua si o pastila intreaga, sa ti atenueze din durere. Cel mai indicat ar fi ca Luni sa mergi la stomatolog, sa-ti faci o progamare si sa vezi ce ai.

| Mymiii a răspuns:

Ia niste antibiotice si dupa ce iti trece umflatura, du-te de urgenta la un dentist ca sa o scoti!

| bDaniel a răspuns:

Du-te la un doctor la un dentist happy altceva nu ai ce face

| FightForYourself explică:

Nu stiu s-ar putea sa fie din cauza ca imi creste maseaua de minte? Stiu ca fratele meu avea astfel de dureri

| FightForYourself explică:

Am aflat dc ma doare gingia de jos stanga..Imi creste nemernica de masea de minte!

| oanalovee a răspuns:

Dizolva o lingura de sare in cativa ml de apa si tine apa 60 sec la maseaua care te doare. Sper sa iti fie de folos pana maine cand o sa mergi la un dentist.Pe mine m-a ajutat