| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU

Am o durere in partea dreapta jos de cateva zile. Am fost la un football cu prietenii de 1 mai unde m-am cam fortat, si a inceput sa ma doara cam de pe 2 mai pana azi (7). Eu nu cred ca este apendicita, cel putin asa banuiesc si sper. Ma "doare" mai jos de apendicita si nu este o intepatura, o durere gen alergie nu prea pot explica. Zilele astea nu am avut simptome de apendicita; nu mi-a amortit piciorul, inca merg normal in schimb sunt constipat cel putin asa cred eu. Mi-a intrat in cap frica sa nu fie apendicita.
Mentionez ca am palpat zona respectiva si nu am simtit nimic.
Nu prea as vrea sa fac un control medical deoarece majoritatea doctorilor te baga direct in operatie, si cum am o fobie cu chestia asta prefer sa nu.
Sa fie o intindere de muschi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

La apendicita nu te doare piciorul.probabil colonul, daca zici ca esti constipat.

Răspuns utilizator avertizat
| tacisiinghite a răspuns:

Ar trebui sa te duci la doctor sa nu fie ceva grav!