| Alemaria30 a întrebat:

.am o intrebare..acu aproximativ 1 an, in urma unui contact sexual, am ramas cu urinari frecvente..nu mi-a iesit nicio infectie in urma analizelor pe care le-am facut (la ginecologie si urologie)..insa de atunci am observat ca in zona inghinala, in partea dreapta (undeva sub muntele lui Venus parca.) mi s-a dezvoltat o oarecare umflatura..ma doare daca apas zona respectiva si se simte clar diferenta fata de partea stanga. Am fost la urologie si doamna doctor spunea ca se vede ca un fel de calcifiere dar nu mi-ar face citoscopie pentru `atat`. Acum ma gandesc sa merg din nou deoarece ma doare din ce in ce mai rau, in special seara.

Nu s-a confruntat nimeni cu ceva similar?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca la analize nu a iesit nici o afectiune (?), atunci mai poate exista o explicatie naturala: lipsa vietii sexuale regulate. Mai ales la baieti, dar si la fete, excitarea sexuala ne-urmata de descarcare poate provoca dureri mari, uneori chiar aproape insuportabile. O pauza de un an (!?) si excitarile (chiar si cele provocate de fantezii) pot provoca simptome asemanatoare. Am avut colega cu simptoma asemanatoare, care s-a rezolvat dupa inceperea vietii sexuale regulate.

Urinarea deasa poate fi provocata de sedimente (piatra, nisip) in urina, infectie, raceala, dar si de probleme cum sunt cele de mai sus.

O discutie cu un medic ginecolog si eventuale analize pot clarifica sursa problemelor.

| Alemaria30 explică (pentru Bula):

Multumesc mult pentru raspuns!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.

| Caro34 a răspuns:

In zona inghinala avem ceva ganglioni, care in urma diferitelor procese inflamatorii din corp se mai umfla. Ar trebui sa mergi si la alt medic fiindca 2 pareri sunt mai bune ca una, apoi daca doare este ceva neOK! NU prea inteleg care-i treaba cu urinarile frecvente in urma unui contact sexual. Cere parerea si altcuiva fiindca azi asa trebuie sa faci, cu unul nu-i suficient! Numai bine!

| Alemaria30 explică (pentru Caro34):

Multumesc mult! Sanatate

| masaintrebari a răspuns:

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.

| AnonimAnonymous888827 a răspuns:

Du-te la spital, la respectiva doctorita si spune-i tot din nou, si sigur o sa te ajute, in strainatate daca era iti facea o citoscopie imediat.