| MariusDumitru53 a întrebat:

Am o intrebare foarte intrebatoare am 14 ani si vad foarte des ca imi cade parul. Care ar putea fi cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alex495 a răspuns:

Ori cum au spus si ceilalti din cauza samponului, ori ai inceput de calvitie, e normal barbatii sa cheleasca, unii mai de tineri, alti mai in varsta. Ai rude de gradul intai cu chelie? Daca da e ereditar, nu te chinui sa dai banii pe tratamente ca nu vor avea efect. O singura solutie poate combate asta, implantul de par, iti ia par de pe ceafa si t il implanteaza unde numai ai tu par dar e foarte scump

3 răspunsuri:
| Harley18 a răspuns:

Incearca sa schimbi samponul.

| AnonimFaraPereche a răspuns:

Ar putea fii de la lipsa de calciu la lucruri mai grave asa ca ar trebui sa consulti un medic, in special cel de familie.

| SuzuAnim a răspuns:

Probabil e de la samponul pe care il folosesti sau din cauza ca il ai prea des, dar cel mai sigur consulta un doctor.