| SmileXdLove a întrebat:

Am o mare problemă de câteva luni a început să ne apară, mie şi familiei nişte pete roşii micuţe, asemănătoare cu o urticarie. Iniţial am crezut că este de la o anumită mâncare, iar peste mai mult timp tot nu ne-au trecut. M-am interesat şi am descoperit că de fapt avem purici. Am găsit pete micuţe de sânge pe lenjeria patului, apoi am început să găsim câteva şi pe haine, ba chiar am şi prins o grămadă de purici până în momentul de faţă! Imediat cum am aflat am cumpărat o mulţime de soluţii, dar tot nu au dispărut, am aspirat patul, dar tot degeaba, am spălat toate lenjeriile şi hainele cu acele pete de sânge chiar de când le-am observat, dar în zadar! Tot nu am scăpat, nu ştim ce să mai facem, copiii de 19 şi 13 ani sunt cei mai 'atacaţi' de micuţii monştrii, iar noi, părinţi mai puţin. Deja numai suportăm situaţia, am nevoie de ajutor, URGENT, ce să mai fac, aţi înercat vreo anumită soluţie care a dat roade? Suntem disperaţi, vărog AJUTOR, DAU FUNDĂ!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BogdanLuca a răspuns:

Urata situatie... cred ca lenjeriile nu trebuie spalate pentru a scapa de micii paraziti hematofagi ci fierte!
Acesti paraziti se inmultesc foasrte rapid asa ca ar fi bine sa cauti o substanta chimica puternica ( NEOSTOMOSAN ) pe care o gasesti la farmaciile vetrinare!
ATENTIE! 1. odata ce ajung sa depuna oua si sa se inmulteasca excesiv nu vei mai scapa de paraziti
2. Ca orice parazit hematofag, pot transmite boli!

| SmileXdLove explică (pentru BogdanLuca):

Le-am fiert, am făcut detoate..Nu cred că au apucat sădepună ouă deja.Văd că s-au mai rărit, dar tot nu au dispărut complet...

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Vezi aici,
http://casa.acasa.ro/......-9888.html
Te pup!

| SmileXdLove explică (pentru anonim_4396):

Am încercat deja tot ce este acolo sad

| Jee354 a răspuns:

Mergeti la medic.

| SmileXdLove explică (pentru Jee354):

Nu cred că este chiar atât de grav pentru a merge la medic...

| BogdanLuca a răspuns:

SmileXdLove - acesti paraziti depun oua in fecare ora! ia subtanta pe care ti-am scris-o!