| anonim_4396 a întrebat:

Am o mica problema deoarece am fost decurand la doctor de la o raceala la plamani si mi s-a spus ca am amigdalitele mici si sunt retrase.De scos nu mi-a recomandat asta da a zis ca se inflameaza foarte repede daca beau ceva rece, mananc picant etc.Eu nu cred aceste lucruri inainte de a merge la doctor sa aflu acest lucri nu aveam nici o problema cu bauturile reci sau ceva de genu!
Intrebarea mea este ca daca fumez(fumez rar 3-4 tigari pe saptamana) mi se poate intampla ceva la gat sau plamani.Adica daca un om este fumator si are amigdalitele scoase nu i poate dauna acest lucru nu?
Vreau un raspuns SINCER SI RAPID!
Dau FUNDITA!
In 24 de orelove struck!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| traceurpkvictor a răspuns:

Pai daca fumezi... s-ar putea sa ai probleme de la asta. Nu conteaza cate tigari fumezi daca esti sensibil la asa ceva. Daca iti lipsete o vitamina din corp poti sa ai probleme cu asta. Cred ca ai auzit ca daca tii fumul in gura faci cancer de gat sau daca il tii in gat. Cand il tragi in plamini nu mai faci cancer de gat la cancer la nivel pulmonar si e mai rau(si cancerul de gat este foarte rau). Cel maibine e sa te lasi de fumat. Poti ave si alte probleme mult mai grave.