| myssu a întrebat:

Salut TPUhappyam o problemasadam 10 ani si suntfoarte slaba!
prin clasa 1 am fost la un medic ca sa vada ce am si dc nu ma ingras.
mi-a spus ca asta e metabolismul meu si ca ori ce as face nu pot sa ma ingras!
imi sugerati ceva pentru a ma ingrasa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| dublud a răspuns:

Cauta pe net niste regimuri pentru ingrasat si alege-l pe cel care iti place mai mult! :)
Uite un site cu caloriile alimentelor : http://calorii.oneden.com/
La copii media pe zi necesara e in jur de 1600. Tu incearca sa mai pui 1200.
Succes :*

4 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Dacă metabolimul tău este așa nu este nici o problemă. Mănâncă mult și sănătos și renunță la sport.
Dacă doctorul a spus că așa este metabolismul tău ar trebui doar să mănânci mai mult.
Poți să mai consulți un doctor pentru că din clasa 1 până acum poate a apărut o altă problemă.
Baftă.

| papys44 a răspuns:

Intra pe www.csid.ro si calculezi de cate calori ai nevoie sa te ingrasi sper ca te-am ajutat bafta

| roxi_4937 a răspuns:

Iti recomand acest program:dimineata mananci cereale in lapte si faci putin sport pe la 8:30 9:00 dupa masa ceva putin mai mult si seara mananci ceva foarte putin.

| roxi_4937 a răspuns:

M