| bunicisibuni a întrebat:

Am si eu o problema. Sunt clasa a 8-a si in vara voi da capacitatea. Ideea e ca imi e foarte frica de examene ai ca o sa ajung la un liceu precum:economic, agricol sau industrial. Fac meditati atatla mate cat si la romana. Problema e ca azi doamna de la mate i-a spus tatalui meu ca renunta la mine deoarece sunt obosita si fiind slaba a spus ca trebuie sa ma ingras 5kg. Ceea ce e imposibil tinand cont ca asa am metabolismul... Cred ca am creat o depresie cu aceste examsne. La mate ma descurc si la romana sunt de 7 in oral. Sfaturi va rog frumos. Ce sa fac sa scap de frica aceasta.

2 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

De ce ți-e frică? :)
Ce se poate întâmpla? Oricum vei intra la un liceu și dacă te străduiești mai mult vei intra la unul de top.Este doar o notă, un examen, nu este dificil, este de nivel mediu.Toți pot să treacă de el dacă vor, tu de ce n-ai putea?
Nu este o nenorocire că a renunțat la tine, nu este singura profesoară de mate din orașul tău.Ca să fii sigură că nota va atinge așteptările tale lucrează cât mai multe modele de subiecte.
http://www.librariadelfin.ro/......015--i1097

http://www.edituraparalela45.ro/titlu_detaliu.php?idtitlu=215
Și eu dau capacitatea anul ăsta.

| Lawliet14 a răspuns:

Ce sa faci? Sa vorbesti cu parintii tai, iti vor spune cee e de facut. Nu dispera!