| gabrielosss98 a întrebat:

Salut TPU,am o problema,am stat cam mult la calculator ieri si acum am ochii rosii, nu sunt exagerat de rosii dar totusi as vrea sa nu mai fie asa.Cum pot sa scap de roseata din ochi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DraudeS a răspuns:

Buna ziua!

Repaus de la calculator / televizor, iar pe viitor rareste programul din fata calculatorului.

Sanatate!

5 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Simplu,nu mai sta la calc si odihneste-te, ochii sunt obositi

| michelia a răspuns:

Fa o infuzie de albastrele de la plafar sau farmacie ( 2 lingurite la o cana de apa), las-o sa se raceasca si pune-ti comprese pe pleoape de 2-3 ori pe zi.
Are efect garantat.
Daca n-ai cum sa ajungi acum la plafar, incearca cu musetel ( sigur ai in casa ), dar nu e acelasi lucru.

| Epigonul a răspuns:

Iti recomand visine pentru aceasta problema.Noroc!

| andy332546 a răspuns:

Dormi putin, relaxaza-te putin, apoi de duci la farmacist/a si-l/o rogi
sa-ti recomande ceva.

P.S. Nu mai sta atat de mult pe calculator.

| PunksS a răspuns:

Ia niste picaturi speciale de la farmaciewinking