| Andrei7777777 a întrebat:

am o problema de câteva zile/saptamani
Acum putin timp a început să mă doară un testicul (cel drept) si nu in permanenta, spre exemplu ma doare 10-15 minute apoi nu mă mai doare si ieri au început să mă doară amândouă iar cand s-a terminat durerea am simtit durere la burta nu la stomac la burta... cade poate fi cauza ca ma dor/doare testiculul/testiculele
Poate fi ceva grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Adrian_Mares_1972 a răspuns:

Sunt mai multe cauze posibile.In functie de varsta si de activitatea sexuala ele pot diferi. Poate te-ai lovit atunci, se repeta aceasta durere? A mai continuat si azi?

| Andrei7777777 explică (pentru Adrian_Mares_1972):

Da, tot ma dor.
Multi imi spun ca daca am ridicat ceva greu
Poate fi de la auto-satisfacere sexuală sau ceva de genul asta?

| Adrian_Mares_1972 a răspuns (pentru Andrei7777777):

Mai degraba de la lipsa ei.Sau facuta in conditi de stres. Daca organismul nu se descarca ca lumea apar astfel de dureri.Am patit-o si cu partenera si fara.Dar pot fi si dureri cauzate de vreo boala.O auto-satisfacere ar trebui sa te elibereze de presiunea fizica(daca nu este facuta in conditii de stres).Ti-am spus, depinde si de varsta, nici nu stiu cum sa-ti explic...Una este sa ai 12 ani, alta este daca ai 20...Si ti-am mai spus depinde ce viata sexuala ai.