| lucianmihai10 a întrebat:

Salut TPU, am o problema… In data de 22.02 adică Marți mi-a venit rău dintr-o data, m-a luat o stare de amețeala, greață, transpirație pur și simplu simteam ca se învârte pamantul cu mine…după 10 minute mi-am revenit, am luat o gura de aer, m-am liniștit, iar apoi am mers la baie sa ma spal pe fata…Joi același lucru mi s-a întâmplat aceleași simptome… simteam ca totul se agravează când ma gândeam la ce urmări grave se pot întâmpla(sa leșin etc)…De o luna, doua ma gândesc numai la boli pe care as putea sa le am…Am făcut analize de sânge (a ieșit totul in regula parțial, Fierul a fost destul de ridicat in rest n-am avut probleme). Credeti ca poate fi o problema psihică? Adică stările astea le simt doar când ma gândesc ce mi s-a întâmplat săptămâna asta și ma sperie ca se poate întâmpla din nou… Un sfat ceva? Am 16 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate fii orice! Fara analize amanuntite, nimeni nu-ti poate pune un diagnostic corect, sau ghicii boala pe care o ai.
Este foarte posibil sa fie ATAC de PANICa, daca ceva te sperie sau iti este frica, putand sa ti le induci singur.

| KR0N5TADT a răspuns:

O carență minerală serioasă. Lipsă de calciu, de exemplu.
Fă niște analize.