| Adrian_Paraschiv_1993 a întrebat:

am o problema mare am fost in spital pentru o toxiinfectie alimentara apoi in spital imi luam atacuri de panica cand doctoritele veneau sa-mi faca injectii ma speriam rau aproape lesinam adica ma speriam imi batea inima puternic, transpiram, ameteala, dupa ce am iesit din spital mierea ameteala iar parca cadeam din picoare mergeam parca eream beat, spasme musculare, miodezopsii, se zbat muschi ochii... poate sa fie de la stres asta a fost in urma cu 3 saptamani si acu ma simt tot rau. analizele mi-au iesit bine, numa i ca am avut toxiinfectia alimentara ca am consumat niste micii. dupa o saptamana imi trecusa apoi am aflat ca mi-a murit un prieten si chestia asta m-a speriat rau. socat batea inima nu mi-am revenit ma gandeam numai la prosti, mai citesc pe net caut raspunsuri la ce am si uni zic ca pot sa mori si ma sperie chestia asta rau am si niste pete albe pe unghii in analizee nu mi-a iesit lipsa de calciu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| InVisible99 a răspuns:

Cauta sa mergi la un psiholog ca totul porneste din capul tau, psihic vorbind ai o problema mai ales ca zici ca ai rezultatele analizelor ok si ti-a murit si un prieten.Acolo,psihologul,va sti exact cu ce te confrunti si poate ai nevoie pe langa sedinte si de anumite pastile, dar nu sta sa astepti minuni ca nu apar.

| Peridava a răspuns:

Nu mai citi toate prostiile de pe net. Nu e nimic grav, dor te sperii din nimic. Mergi la psiholog daca singur nu te poti incuraja.

Răspuns utilizator avertizat
| Adrian_Paraschiv_1993 explică:

Si credeti ca daca o sa ma duc la psiholog o sa-mi treaca toate starile astea urate de ameteala confuzie..., bine am si o pata alba pe unghii pot sa am si lipsa de calciu de ma simt slabit? Ori o anxietate atacuri de panica.