| Polinco a întrebat:

Am o problema, transpir foarte mult la scoala si cand transpir miros a transpiratie. Fac dus in fiecare seara inainte de culcare si cateodata imi dau dimineata cu apa la subrat si aplic un strat de deodorant inainte de a pleca la scoala. Nu stiu ce sa fac, la subratul stang nu transpir dar la cel drept da. Simt in orele de la scoala ca curge transpiratia de la subrat pe piele in jos si ca miros a transpiratie. Acasa nu transpir cand stau la PC sau la TV, dar cand fac efort mare atunci transpir si la scoala cand stau in banca transpir de nu mai pot si mai si miroase... Imi schimb tricoul si bluza in fiecare zi inainte de a pleca la scoala si cand ajung acasa miroase a transpiratie si eu am dat dimineata inainte de a pleca cu deodorant... Va rog ajutati-ma!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| HadesSs a răspuns:

Transpiratia urat mirositoare e influentata si de alimentatie, incearca sa mai scoti din alimentatie junk food-ul, hidrateaza-te corespunzator bea minim 2l de apa pe zi, de asemenea la trezire bea pe stomacul gol o lamaie stoarsa in 500ml de apa calduta.
Cand faci dus da-te la sub brat cu bicarbonat de sodiu lasa cateva secunde apoi clatestete.
Bafta!

2 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Foloseste Stick-uri nu deodorante, sunt cele mai bune! Old-Spice-ul nu m-a dezamagit niciodata...

| tal4556 a răspuns:

De transpirat toti transpiram, dar mirosul e de la bacterii. stiu ca te speli zilnic. dar incearca inainte sa pleci la scoala sa te freci cu alcool sanitar si apoi sa dai cu deodorant