| lady_6820 a întrebat:

am si eu o inb am probleme cu acneea vulgaran sufar de 3 ani.eu am acum 19n ani am fost la multi dermatologi si am avut ca tratament pentru acnee. zynerit, sotret.skinoren,brevoxil,izotrexim,si iau diane 35 aticonceptionale tot pentru acnne am facut si tratamente cu laser dar degeama, mi-au trecut pentru o periada asa am crezut.am ffff fericita, acu o saptamana cosmaru meu iar a aparut miau apariu in jurul narilor niste pete rosi ca si cum eu zic de la pori si fac cosuri dar nu au puroi dar, ma dor foarte tare, si pe frunte mi-au iesit.si na ca pun fon de ten dar petele rosi nu le pot acoperi. dati-mi si mie un sfat va rog

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Daca ai fost la atatia dermatologi, chiar crezi ca exista cineva pe site-ul asta de copii care te poate ajuta? ma indoiesc.Problema ta cred ca este de ordin hormonal si va trece doar peste inca cativa ani, pana atunci o poti stopa cu ajutorul tratamentului potrivit pe care inca nu l-ai gasit, poate il vei gasi.Eu stiu ca niste creme nu sunt suficiente, mai este nevoie si de un antbiotic, desi nici noua schema nu cred ca poate da rezultate 100%. Gaseste un cabinet,clinica buna in domeniu, nu dermatologi de astia care au luat diplome cu bani, ca de astia sunt pline cartierele si nu fac decat sa ia bani ca scriu un *** de act cu doua creme...

| X a răspuns:

Depinde la ce medici ai fost ai fost la policlinica la sptiale incearca un cabinet privat nu pot garanta insa la mine ultimul doctor mi-a zis fix asa"numai tu iti poti da seama care e problema ta" si asa am facut dupa mi-a dat tratamentul adecvat adica poate e din cauza alimentatiei mananci grasimi,dulcuri bei suc,smantana,iaurt, apa minerala(e buna dar face ca petele sa nu treaca asa usor) ori din cauza igenei adica un fel de alergie la praf, microbi ori hormonal insa daca zici ca ai problema asa grava de 3 ani nu cred ca asta e... oricum un cabinet privat te va ajuta daca nu singura ta sansa ramane laserul!

| anda2happy a răspuns:

Incearca asta. prietenei mele i-a fost de folos http://anda15995.cure4acne.net

| mihai_9593 a răspuns:

Am incercat si eu jumatate din lista care ai enuntato mai sus fara nici un rezultat.rezolvarea a venit de la un prieten de familie care e doctor dermatolo si care mi-a facut un o alifie preparată in farmacie.ma costat 30 de lei si am scapat complet de acnee.este special pentru tenul gras. dc esti interesata iti pot trimite o monstra gratuit. efectul se vede in 2-3 zile.