| Yrynella a întrebat:

am si eu o intrebare, cine ma ajuta in privinta parului gras, cine stie ce e de facut ca sa nu se ingrase asa repede, trebuie s-al spal pêste o zi de fiecare data, caci mereu aceiasi problema... poate stie cineva vreun sampon bun sau vreun remediu naturist, orice informatie e benefica. mersi anticipat ofer funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Doar1îngeR a răspuns:

In primul rand inceteaza sa il mai speli asa de des.Mai rau faci.Alege o saptamana in care nu prea iesi pe afara si nu te spala deloc. Apoi incepe sa il speli la 2 zile... apoi la 3...pana ajunge la un ritm normal.

| kr.mdy a răspuns:

Lasa parul cat mai liber si poti folosi samponul Wash and go pentru volum.

| Balboa a răspuns:

Nu iti mai spala parul atat de des si inecarca sa nu mai stai toata ziua cu mana in par. Si eu am aceasta problema si mananc paine cu seminte de secara si branza si pot sa jur cu mana pe inima ca face minuni pentru parul meu si chiar daca nu e f gustoasa. Si oricum daca usuci parul cu fohn-ul [ sau cum se scrie, se pronunta feon ] da-l la temp maxima. Sper ca ti-am fost de ajutor si ai grija de tine. Pup :*:*