| AndreiBc a întrebat:

Salut TPU
Am si eu o intrebare.
De fiecare data cand fumez o tigare, limba ma ustura foarte tare, dupa aceea usturimea dispare. Deci practic doar cand fumez se intampla.
Stie cineva de ce si ce pot sa fac in privinta asta?
Multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Felys a răspuns:

Cand eram tanara m-am prostit si eu sa fumez,am incercat un timp,mergea,apoi brusc nu am mai putut,efectiv ma inecam de cate ori trageam in piept,presupun ca organismul meu a respins categoric fumul si nicotina si toate substantele rele din tigare,am renuntat pentru ca era clar ca nu era de mine fumatul,probabil si tie ti se intampla la fel,organismul tau nu suporta si este modul prin care respinge acest obicei, ideal ar fi sa renunti si asta din multe considerente, in primul rand sanatate, apoi bani arsi, sa te bucuri ca simti usturime pe limba ca in felul asta vei fi determinat sa nu mai continui sa fumezi

1 răspuns:
| StefanKogut a răspuns:

Lasa-te de fumat!