| SofianAdrian20 a întrebat:

am si eu o problema, am miopie (-.125 pe ambii ochi) si nu imi place sa port ochelari si am vrut sa stiu daca exista aici persoane care si-au refacut vederea si daca da, cum.
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cu lentile de contact.Dar daca nu le ingrijesti bine riscul de a le purta este cam mare.

| myhaelutzza a răspuns:

Buna! Miopia nu se vindeca, ochiul nu se reface. Ai putea sa te operezi sau sa porti lentile.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Vederea se poate reface prin operatie... si cam atat

| asperger3 a răspuns:

Buna si eu am -2 la 18 ani. Deci operatia e cam singura metoda si sa mananci multe fructe si legume ce au vitamina A(e buna pentru vedere vitamina)