| podsolnechnikk a întrebat:

Salut TPU! Am si eu o problema. Azi dimineata am mancat salata si mi-a ramas o senzație ciudata la nivelul dintilor, ca atunci cand bei cola, din ce am citit pe net ar fi o problema spanacul din salata, pana acum n-am pățit asa ceva, bănuiesc ca nu a fost o idee buna sa adaug si ou fiert in salata. Ceva reactie chimica dintre calciu si acidul oxalic. Acum problema e ca este seara si inca imi simt dintii naspa(am incercat sa ma spal pe dinti, nimic), a mai trecut cineva prin asta si are un sfat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Se rezolva
Nu te mai spala ci bea o sticla de.cocacola de 2 litri și mănâncă o pizza de 4 persoane carnivora de la Jerry pizza
Apoi baga înghețată parfe de la cofetărie

Gata ai scăpat

Pt că CocaCola curata tot eu de fiecare dată când mă otrăvește cu câte ceva
Eu sunt și un fel de chimist lucrez cu tot felul de substanțe chimice
Când nu imimplace că am băgat verde de Paris in gura
Când nu îmi place că am băgat cine știe ce baza sau acid sau oxid în gură și. Greșeală

Beau coca cola și gata îmi trece orice problema
Chiar și când bag mana in gura murdar de. cevs paraziti viruși bacterii și aș vrea să mă dezinfectez repede bag o cana mare de cola

Apoi dacă nreau să fiu și mai sigur bag niste palinca 150mililitri de 65* alcoolemie

Ție nu îți recomand palinca că ăia la începători trebuie sa o bei supravegheat de cineva care știe să facă respirație
Resuscitare cardio respiratorie
Daca nu le și cu tăria și 50 grame de palinca am auzit că îți poate opri respirația

Așa că ție îți recomand 100 grame de votka dar sa citești pe ea sa fie de 40*
Că dacă nu are 40* alcool este falsă

Lavuaier a standardizat împreună cu țarul Rusiei că votka să aibă 40*alcool pe întreg teritoriul țării

| Violleta2022 a răspuns:

De la salata verde si spanac nu poti sa ai nici o senzatie ciudata, dar cu siguranta este altceva ce ai mancat sau baut, care nu ai mentionata ici. Posibil de la otet sau ce s-a mai pus peste salata, dar in nici un caz de la salata.