| anonimul0724 a întrebat:

Am si eu o problema
M am ars acum ceva timp la gura sobei încercând sa bag lemne
Am o pata destul de mare pe mana, in zona unde m-am ars
Cum pot scapa de pata aia?
Multumesc frumos!
Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Nu poti. sa o reduci putin, sa nu fie asa vizibila, o poti face cu crema de galbenele. multe persoane au scris despre efectele foarte bune a acesteia.

5 răspunsuri:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Mergi la un dermatolg; el iti poate da cele mai bune sfaturi. succes!

| Victoria18 a răspuns:

Cu Nidoflor crema. E cea mai buna crema pentru arsuri, rani, taieturi etc.

| Adrian_Mares_1972 a răspuns:

Ti-am extras esentialul:"Primul ajutor in arsurile termice
Sus

Arsura de gradul I si II

In cazul arsurilor usoare (gradul I si II) primul ajutor se limiteaza la expunerea zonei afectate sub un jet de apa rece (20 minute) dupa care se panseaza cu comprese sterile. Se pot aplica eventual spray-uri speciale pentru arsuri. ".Te poti documenta si tu aici: http://www.sfatulmedicului.ro/......rilor_1755

| Señor1ta a răspuns:

O să se micșoreze în timp, dar rămâne semn.

| SecretDarky a răspuns:

Du-te la un dermatolog