| Andrei11133244 a întrebat:

Salut TPU, am și eu o problema...pur și simplu transpir foarte mult,nu știu de ce...și de voiam sa va cer părerea,de exemplu eu fac în fiecare zi cam o jumătate de ora de mini-sala acasă, iar după aceasta sunt foarte transpirat, o fac cu aproximativ 2-3 ore înainte sa plec la școală, este în regula acest program? Deoarece nu as vrea sa ies foarte transpirat afara ca sa racesc.Este ok sau ar trebui făcut la alta ora?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| IonelaIasmina a răspuns:

Bună!
Este bine sa faci exerciții dimineața, doar că încearcă sa nu ridici greutate cum zici tu ca faci,, mini-sala,,, încearcă sa faci exerciții ușoare din mâini și picioare.
Și cu transpirația, este pentru că te forțezi prea mult la exerciții și corpul acționează. Deci nu le mai face grele dimineața, sau dacă vezi ca te simți rău și transpirat când te duci la școală, nu le mai face deloc dimineața, și încearcă sa le faci când te întorci de la școală. Bafta