| คиค a întrebat:

Am o mica, dar mare problema laughing, si anume aceea ca transpir foarte repede la subrat. Ma spal zilnic, imi dau cu antiperspirant zilnic, sunt epitata imi schimb zilnic tricoul, si cu toate aceste acum ma imbrac in tricou, acum e fleasca la subrat... deci mi-e nesuferita rau aceasta situatie, deoarece m-am saturat sa plec la scoala parfumata, fresh, si dupa o ora de curs sa stau cu mainile numai pe langa corp ca am transpirat... ce pot face?
Sfat va rog mult! Mersi:*

2 răspunsuri:
| LoveMusic a răspuns:

Păi, când e cald profită şi îmbracă-te în maiou.Nu se vede transpiraţia, dar poartă un antiperspirant, deodorant mereu la tine. Când transpiri mergi la baie, te poţi şterge, apoi te dai cu antiperspirantul şi gata, nu mai miroşi. Şi eu mai transpir, dar nu chiar în halul ăsta, nu aşa mult. Însă am o colegă (de şcoală, nu de clasă) de care ţi-e silă să te apropii.Adică,"pute" de la o poştă şi nici măcar nu se prea epilează şi nici nu foloseşte deodorant. Mă întreb, cum poate fi atât de nesimţită şi neîngrijită? Dar mă rog, asta'i viaţa.Ascultă'mi sfatul! kiss

| matraguna1 a răspuns:

Nu vreau sa fac reclama, dar incearca antiperspirant solid de la Amway. Gaseste pe cineva care e reprezentant si spune-i ce vrei. Costa vreo 25 RON parca. Cunosc cateva persoane care la fel aveau probleme si sustin ca a fost f eficient produsul (spre deosebire de ce gaseau in comert)