| adrian193 a întrebat:

am si eu o rugaminte:stiti si voi cum se numeste otrava de soareci care ii face sa vomite tot ce manaca va rog daca puteti sa ma ajutati ca am o pisica care a mancat asa ceva de la un vecin si doctoru veterinar este in concediu. Va rog daca puteti sa ma ajutati

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| кαтнєяιιηєPιєяcє a răspuns:

Bună!
Laptele proaspat taie efectul otravii.
Poți citi mai mult aici : http://www.zooland.ro/Pisica_otravita___ce_facemA_-6931.html

Mult succes!

2 răspunsuri:
| SaveTheNature a răspuns:

Da.laptele taie efectul otravurilor.
Plus ca o otrava pentru soareci nu are acelasi efect si asupra pisicii.
Succes.

| PiScOtElL a răspuns:

Nu-i nicio solutie cu otrava si nici nu stiu cum se numeste
Dar daca pisica ta a mancat ceva soareci sau sobolani.ca sa nu pateasca ceva dai lapte zilnic
Si eu am patit si chiar a mers
pisica mea si-a revenit:X