| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o verisoara de 17 anisori, bolnava de cancer si in urma cu cateva zile a fost la control, iar doctorii au trimis-o acasa, spunandu-i ca nu se mai poate face nimic pentru ea, dandu`i 1-2 saptamani de viata straight face. Sambata ea isi face majoratul, pentru ca nu mai poate ajunge sa si`l faca la timpul potrivit, iar eu vroiam sa va intreb ce cadou sa-i fac, cu toate ca asta ar insemna prea putin, una din ultimele ei dorinte fiind sa ne distram la petrecerea ei!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Tourniquet a răspuns:

Un catelus de plus, un colier cu "I LOVE YOU", o bratara cu numele ei, niste cercelusi. Incearca sa cauti ceva ce ii place ei.

| ZaKid a răspuns:

Sincer,imi pare rau pentru ea si familia ei.
Intrebarea mea este pentru tine.Ce cauta la categoria sanatate o idee de cadou pentru cineva bolnav?
Cel mai bun cadou dupa mine ar fi ca toti prietenii ei sa fie langa ea si sa o sustina.
Pentru ca nici un obiect de pe lumea asta nu i-ar fi mai interesant in aceste clipe.

| bambi12313 a răspuns:

Incearca s-o faci fericita la majoratul sau pentru ca dupa ce ea nu va mai fi acel cadou nu va conta insa zambetele si clipele de fericire vor ramane in sufletul sau insa stii si tu speranta moare ultima sa mai caute dorctori sau sa se duca in strainatate sad exista foarte multe sperante si stiinta din ziua de ziua este foarte avansata exista si pentru sida am inteles ceva care te tine mai mult in viata sau te ajuta sa scapi numai stiu sigur dar pentru cancer sa numai stea cu mainile in san si sa caute ajutor in strainatate sau si la noi in tara cei mai priceputi doctori