| anonimul0724 a întrebat:

Salut TPU
Am undeva la 1.85 si aproape 15 ani
si n am fost niciodata asa hotarat ca acum sa slabesc
niste sfaturi bune sa pot slabi
sa slabesc usor usor nu vreau totul odata, vreau sa previn si vergeturile
dau funda celui mai bun raspuns
Multumesc frumos!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ivonne02 a răspuns:

Vergeturile apar in urma îngrășării rapide, nu a slăbitului! Cea mai buna modalitate prin care sa slăbești la aceasta vârsta este sportul (Exercițiile cardio, nu neaparat mersul la sala și ridicatul de greutăți, alergatul, practicarea diferitelor sporturi de echipa). Organismul tău este in continua creștere și nu este recomandat sa te abții de la mâncare, deoarece aceasta îți hraneste resursele cu vitamine. Important este consumul cât mai mare de apa, și NU înfometării in aceeași fraza cu SPORTUL.