| anonim_4396 a întrebat:

As dori sa stiu care ar fi cel mai bun medicament pentru paraziti intestinali de orice tip si cum se administreaza.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Mananca in fiecare dimineata un graunte de usturoi.

| Donsavas a răspuns:

Manaca mult usturoi,acesta este cel mai eficient tratament naturist pe care ai putea sa-l iei in considerare,fara acordul medicului. Daca vrei medicamente,pastile sintetice, mergi la medic sa-ti prescrie unul potrivit. De ce? El stie cel mai bine ce leac ti se potriveste, dupa ce te consulta, si tot el isi poate asuma raspunderea in caz de nu-si face efectul, in cel mai bun caz. Sanatate!

| CuriousStuff a răspuns:

Nu exista medicament pentru "orice tip..." de nimic. Sunt medicamente diferite in functie de ce ai. Si avand in vedere cum ai pus intrebarea sunt sigur ca diagnosticul de paraziti intestinali ti l-ai pus singur, lucru care din nou e gresit. Mergi la un laborator de analize, fa-ti un examen coproparazitologic, mergi cu rezultatul la medicul de familie si daca intr-adevar ai paraziti intestinali in functie de ce tip sunt medicul o sa-ti dea tratament... Nu lua tratamentu pentru ca ai tu o banuiala, inca nu esti in masura sa pui un diagnostic, poate dupa ce termini medicina.