| Andreeamaria555 a întrebat:

Aseara m-a înțepat un țânțar aproape de ochi. Dimineata cand m-am trezit aveam ochiul umflat rau, abia mai vedeam. Imi dau cu kanamicina sulfat si imi pun comprese cu apa rece, dar nimic, trece pe moment apoi,, iar se umfla. Ce pot face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| justanotheruser99 a răspuns:

Ar trebui să mergi la medic, problema se poate agrava.

| Divy a răspuns:

Mergi de urgență la medic nu folosi kanamicina mult timp că poate avea reacții adverse aceasta se folosește doar sub control medical, citește cu atenție prospectul.
Multă sănătate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai ca a fost tare asta. Nu s-a intamplat niciodata sa ma intepe in ochi.

| Andreeamaria555 explică (pentru anonim_4396):

Am zis "aproape de ochi"winking citeste cu atentie, sunt doua lucruri diferite.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andreeamaria555):

Atunci scuza-ma.