| Marius_Marius_1997_AVLB a întrebat:

astazi am fost la dentist si doamna doctor mi-a scos firele de sutura,si in locul ala a ramas o gaura mica(am scos o masea cariata) si acum ma cam pisca un pic, cam cat dureaza sa se acopere gingia total si ca sa scot resturile alimentare din gaura ma clatesc in gura in continuare cu apa calduta cu un pic de sare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Vindecarea (astuparea) completa al gaurii locului de radacina poate dura chiar si peste un jumat de an.
Nu irita rana cu apa sarata, mai bine clateste cu ceai de musetel!