Întrebare recomandată | ashalisalamdanam a întrebat:

Azi am tras putin de fiare si cand ridicam o greutate mai mare. mi-a parait ceva in partea stanga a capului spate. Ca si cum mi s-ar fi spart un vas de sange am vazut 1 secunda in ceata, acum nu mai simt nimic. Ce ar putea sa fi fost?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| PangeeaRogvaiv a răspuns:

Buna!
Senzatia pe care ai avut-o tu, s-a datorat din cauza efortului facut. La nivelul capului, efortul se resimte mult mai repede. Sfatul meu este ca pe viitor sa ai mare grija la ce fel de efort iti supui organismul, pentru ca chiar daca tu consideri ca poti face fata, organismul tau reactioneaza altfel. Nu-i de gluma cu asemnea lucruri. Acum nu ai de ce sa-ti faci griji, dar pe viitor sa fii mult mai atent.
Sper ca te-am ajutat!
Multa sanatate iti doresc!

4 răspunsuri:
| CrazyTeenager a răspuns:

Lipsa incalzirii, a unor serii de inceput. Ori suprasolicitarea musculaturii.

| Azµre a răspuns:

Numai face efort o periodă! Ridicatul greutăților este periculos dacă nu e făcutm cum trebuie!
Poți ajunge la hernie și multe altele.
Dă acolo local cu diclac gel happy

| Oana92 a răspuns:

Eu zic sa mergi la doctor, e cel mai sigur si mai sanatos pentru tine! Sanatate!

| facepalmlol a răspuns:

Mai intai de toate, incalzeste-te.
Dar evita ridicarea greutatilor foarte mari!