| XxXsTyLLeXxX a întrebat:

Salut TPU,azi m-am curătat in ureche cu un betisor de ala cu bumbac si acum nu mai aud nimic cu urechea dreaptă,ce este, am incercat cu apa calda dar nu a facut nimic, va rog ajutati-ma

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| malvinacroft a răspuns:

Da, trebuie sa mergi la doctor. Cel mai probabil ai impins cu betisorul dopul de ceara in ureche si trebuie scos - dar doar un medic poate sa il scoata fara riscuri.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Si cu ce sa te ajutam noi? mergi la medic

| Anonimuserr a răspuns:

Eu cred că s-a spart timpanul ai introdus prea atânc. Trebuie să te duci la medicul de familie și să-ți dea o trimitere pentru ORL sau te poți duce direct la ORL la privat.

| CarinaAntonia a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi sa mergi la un doctor... cred ca este mult mai in masura sa dea un verdict decat noi...