| anonim_4396 a întrebat:

Salut, TPU!
Cate calorii trebuie sa ingere o persoana pe zi, pentru a nu se ingrasa?
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Nu poti trata problema atat de superficial. In primul rand, ar trebui sa te intereseze cata activitate fizica ar trebui sa depui zilnic, pentru a mentine tonusul muscular, si apoi ce alimente ar trebui sa mananci, si cat, pentru ca organismul sa functioneze cum trebuie.
Noua piramida a alimentatiei este bazata pe aceste lucruri, si oamenii de stiinta americani incearca sa dea sfaturi bune, daca au cui:
http://www.choosemyplate.gov/food-groups/
http://www.choosemyplate.gov/physical-activity.html
Tine minte, dieta sanatoasa nu este un moft, este o parte din baza pentru o viata mai buna.

10 răspunsuri:
| Picasso a răspuns:

Te fac eu sa slabesti big grin

| Mussette a răspuns (pentru Picasso):

tongue

| Mussette a răspuns (pentru Picasso):

Cand? big grin
Sau de cand? tongue

| Picasso a răspuns (pentru Mussette):

laughing vedem noi, dar ai grija sa nu mai zici la nimeni laughing nu vreau sa mai vada si alti big grin

| Mussette a răspuns (pentru Picasso):

Nu. Ca apoi vor si ei sa slabeasca. rolling on the floor
Le vindem informatia. rolling on the floor

| Mussette a răspuns (pentru Picasso):

Am slabit putin.hee hee
Mai trebuie, nu? blushing

| Picasso a răspuns (pentru Mussette):

Eu zic ca da big grin, mai ales la mine big grin

| Mussette a răspuns (pentru Picasso):

tongue

| Pana_Adytza_1998 a răspuns:

Max.1000 de calorii, plus produse herbalife si bineanteles, MISCARE! Eu am slabit 2, 800kg intr-o saptamana