| Katherine1684 a întrebat:

Ceaiul verde,care este bun si pentru slabit,trebuie cumparat neaparat de la farmacie? Sau e bun si cel din magazin? E vreo diferenta intre ele? Si mai am o intrebare. Daca a incercat cineva sa slabeasca cu acest ceai, a reusit? Credeti ca e bun pentru slabit?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| PeFuga a răspuns:

Poti sa il iei si din farmacie si din plafar si din supermarket. Nu conteaza prea mult, numai ai grija sa nu fie chiar cel mai ieftin posibil pentru ca e posibil sa aiba si o gramada de alte tampenii pe langa planta maruntita.

Doar ceaiul nu te ajuta la slabit. Trebuie sa faci si sport si sa mananci sanatos (excluzi dulciurile, painea, prajelile doldora de ulei etc).

3 răspunsuri:
| Holy2010 a răspuns:

Nu slabesti cu ceai! Slabesti cu dieta. Ceaiul e doar adjuvant nimic mai mult.

| biadia a răspuns:

Nu un ceai te face sa slabesti, ci sportul si o dieta echilibrata.

| VasileLionofAtlantic a răspuns:

Nu stiam ca ar ajuta slabitul.