| Polinco a întrebat:

De cateva zile mi-a aparut pe degetul de la mana un fel de buba, nu este cos si daca-l strang ma doare, are un fel de punct mic negru in mijloc... Aveti aveti doua poze: https://imgur.com/a/Jy4Hm

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Sbsbsb2001 a răspuns:

Parca e un neg, ceva de genul am si eu la deget doar ca e mai umflat. Am dat cu crema de rostopasca, cica e buna, parca s-a mai tras umflatura dar cica trece de la sine.

1 răspuns:
| anonimg a răspuns:

Este un neg. Mai toti avem parte de asa ceva in viata.
Este incomod, dureros; si va trece in 2 sau 3 luni.
Poti scapa de el si pe cale chirurgicala, si prin niste plasturi de la farmacie: https://www.catenapascupas.ro/......pr591.html
Eu l-am tratat in adolescenta cand eram la tara in vacanta de vara cu rostopasca. Cand rupeam planta, iesea din ea un lichid si il puneam pe neg care il inmuia de la radacina. Dar astazi sunt plasturi si ti-i recomand.