| Serban_Albu_1994 a întrebat:

De cateva zile simt un discomfort la ochiul drept.Mai exact simt un fel de ceata vad bine cu el dar uneori daca il acopar nu vad foarte clar.Eu am avut conjunctivita la acest ochi si am prostul obicei de a da cu mainile pe la el.Cinevfa mi-a spus ca am tulburat umoarea apoasa si ca in maxim o saptamana trece.Vad bine si citesc dar mi se pare ca vad prost cu dreptul.Este posibil sa-mi fi tulburat umoarea apoasa? In present mi s-au recomandat niste picaturi.In cat timp se poate reface?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Posibil sa fi aparut o infectie cauzata de maini, care fara sa vrei sunt purtatoare de bacterii. Daca picaturile alea au fost recomandate de un medic specialist, ia-le, daca nu, mergi la un consult olftalmologic. Si evita frecatul la ochi ca bagi microbi.

| singuraticul90 a răspuns:

Este posibil sa fi reaparut inapoi conjunctivita, cel mai bine te duci inapoi la un oftalmolog, asa e cel mai bine si nu mai stai in stres happy