| anonim_4396 a întrebat:

De ceva timp, inainte cu vreo ora sa ma culc, (sa ma apuce somnul) Ma doare capul, ma simt ametit si parca imi vine si sa vomit. Urechea stanga ma mai junghie cateodata si simt pulsul in ea... sau ceva de genul. nu stiu. si nici echilibru nu prea am. "Probleme " as avea mai multe, cand incerc sa ma concentrez la ceva imi tremura capul uneori si simt o presiune in ceafa, de exemplu acum daca ma concetrez simt o presiune in ceafa si imi tremura un pic capul. Si cand merg o cam iau in partea dreapta.As putea avea scolioza, poate de acolo dezechilibrul si mersul intr -o parte? si cu durerile de cap? Sunt si un pic racit, dar nu cred ca are legatura cu durerile de cap inainte sa ma culc, poate sa fie si din cauza ca mananc mult inainte sa mananc? desi fac asta de cand ma stiu. in plus, am 15 ani si imi apar des eczeme si mai mereu am toata talpa picioarelor crapata.(asta probabil ca uneori nu beau niciun strop de apa pe zi? )

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| andreeageorgyyanna a răspuns:

Am avut parte de chestia asta, dar diferă de la organism la organism. Durerile din ceafă pot indica o spondiloză cervicală, dar mă îndoiesc de asta. Poţi avea un deficit de magneziu sau chiar anemie, dar faza cu mişcările bruşte ale capului aparţin mai mult deficitului de magneziu. Ce dispoziţie ai, în general? Clipeşti des?
Poţi face un control (analize de sânge şi de urină) care îţi va spune dacă ai vreun deficit, eu nu-s doctor să te ajut prea mult. Ţi-am zis, la control să te interesezi de nivelul de magneziu din organism (asta dacă se poate), iar dacă nu, încearcă să iei MagneB6. Nu face rău, îl poţi lua fără recomandarea medicului şi vezi şi tu dacă ai vreo îmbunătăţire. Desigur, poţi avea o deshidratare, deci bea mai multă apă. Încearcă o aplicaţie care să-ţi reamintească să bei apă, e necesară chiar dacă nu aceea e cauza. Sper că te-am ajutat!

| anonim_4396 explică (pentru andreeageorgyyanna):

Multumesc mult, eu ma gandeam la tumori sau alte porcarii. nu clipesc des, analizele de sange si urina le-am facut acum un an... si o luna mai exact, si mi-au iesit bune. Treaba e ca si atunci aveam talpile picioarelor crapate rau de tot (crapau pana cand curgea mult sange) si totusi mi-au iesit bune.

1 răspuns: