| anonim_4396 a întrebat:

de vreo 3 sapt merg la dentist. Povestea incepe acum 2-3 luni cand am fost la alt stomatolog pentru o carie la masea. A zis respectivul ca e cam grav, tratam nervu cu ceva pasta, mai multe sapt, il omoram si umple inapoi. Faza cu omoratu nervului a reusit-o dar nu m-am mai dus deoarece era un stomatolog scump, iar acum merg la vechiul meu medic dentist care e prof univ. si de 3 sapt tot imi baga acele prin canal. La inceput nu a durut, dar ultimele dati cand ma ridicam de pe scaun si pana a 3-a zi ma trosnea o durere de nu mai stiam de mine. Nu dormeam, bagam ketonal cu tona, amoxicilina, augumenin.Ce ma doare de fapt? De ce in halul asta? ( Dr. zice ca se mai poate salva dintele ) Va rog o parere asupra problemei, dau funa rapid

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Alin_Cristea_1999 a răspuns:

Fa niste economii si intoarcete la doctorul care a inceput acel lucru pentru ca el il va sti si termina.