| anonim_4396 a întrebat:

de vreo 3 sapt merg la dentist. Povestea incepe acum 2-3 luni cand am fost la alt stomatolog pentru o carie la masea. A zis respectivul ca e cam grav, tratam nervu cu ceva pasta, mai multe sapt, il omoram si umple inapoi. Faza cu omoratu nervului a reusit-o dar nu m-am mai dus deoarece era un stomatolog scump, iar acum merg la vechiul meu medic dentist care e prof univ. si de 3 sapt tot imi baga acele prin canal. La inceput nu a durut, dar ultimele dati cand ma ridicam de pe scaun si pana a 3-a zi ma trosnea o durere de nu mai stiam de mine. Nu dormeam, bagam ketonal cu tona, amoxicilina, augumenin.Ce ma doare de fapt? De ce in halul asta? ( Dr. zice ca se mai poate salva dintele ) Va rog o parere asupra problemei, dau funa rapid!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Christchen a răspuns:

Eu zic sa te duci sa faci un control mai amanuntit in legatura cu maseaua care te supara, stai chill nu intra in panica am trecut majoritatea prin asta dar din cate stiu eu nervul dupa ce e omorat nu mai ai nici o treaba.Repet iti recomand o analiza mai indetalita ca sa nu ajungi cumva la cine stie ce complicatii.

| TheLoveDoctorr a răspuns (pentru Christchen):

Pai asta a mir si eu, ce anume ma doare in halu asta straight face. Merci mult totusi! O seara linistita

| Christchen a răspuns (pentru TheLoveDoctorr):

O seara frumoasa si tie si sper sa iti rezolvi problema pentru ca nu prea e de joaca cu infectiile dentare, mult succes.

| TheLoveDoctorr a răspuns (pentru Christchen):

Durerea a fost de la maseaua de minte. o impinge pe astalalta, creste stramb