| anonim_4396 a întrebat:

deci din 15 septembrie de cand ingepe anul scolar vreau sa ma apuc de sala, am mers vreo 5-6 zile si am invatat cum sa folosesc toate aparatele. Eu am 1, 80 si 81 kg (sunt putin gras) si ma intreb daca ma apuc de sala, cand voi pune masa musculara, va scadea si nivelul de grasime? Sau aspectul fizic va lasa de dorit? Si vreau sa mai imi spune-ti daca in 8 luni se vor cedea rezultate fara nici un supliment? Si cam dupa cate luni pot lua suplimente? (Scz sunt atatea intrebari in una) Multumesc Anticipat! Si FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| xDeDevil a răspuns:

Salut! In primul rand nu trebuie sa slabesti si dupa aia sa te apuci de sala.
In al doiale rand, pe parcursul antrenamentului vei slabi, Iar in al trealea rand odata ce te.ai apucat de sala inaltimea pe care o ai acuma va scade cu cu 2-3 cm deci nu este nici o problema, iar greutatea corpului poate sa scada si 10 kg, dar rar, deci nu trebuia sa.ti faci griji, si dupa o perioada mai lunga de 4-5 luni vei vei vedea rezultatele.
Proteiene, acestea sunt bune, le poti lua din primele zile de sala, dar mai binw ei dupa 12 luni ca sa vezi diferenta. FUNDA?

1 răspuns:
| eelena1797 a răspuns:

Acum sunt fată şi nu mă pricep dar pentru început aş spune să faci exercitii pentru slabit si pe parcurs sa incepi sa intensifici pentru musculatura. Si in acelasi timp sa incepi sa mananci sanatos, sa nu te infometezi sau mai stiu eu ce. Multă baftă!