| DopeNope a întrebat:

Deci... sunt gras si m-am apucat de slabit, dar pe langa asta am niste vergeturi pe burta si pe spate si nu stiu cum sa scap de ele, niste sugestii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare rau sa-ti spun, dar de vergeturi nu poti scapa, indiferent cate tratamente sau creme scumpe vei folosii, o piele crapata, va ramane tot crapata!

| CuriousStuff a răspuns:

Ce culoare au? Daca sunt rosii sunt nenumarate creme in farmacii, pentru vergeturi. Daca sunt albe nu mai scapi de ele decat cu operatie.
Multa sanatate.

| DopeNope explică (pentru CuriousStuff):

Sunt rosii, imi spui niste creme te rog?

| CuriousStuff a răspuns (pentru DopeNope):

Nu am exemple, dar daca intrebi la farmacie si iti iei o crema din gama de pret medie, adica nici cea mai scumpa nici cea mai ieftina probabil o sa aiba cel mai bun efect. Daca vrei ceva mai bun, du-te prima data la un consult dermatologic si in functie de suprafata afectata, localizare si marimea vergeturilor o sa iti indice medicul un tratament care sa dea cele mai bune rezultate.

| NAT0 a răspuns:

Poți merge la medicul de familie să ceri o trimitere la un dermatolog și dermatologul respetiv o să stabilească crema respectivă pentru a scăpa de vergeturi.
După mine. (tratament după ureche) poți încerca un tratament cu aloe vera sau cu ulei de ricin sau felii de cartofi cruzi.

| AliceFirea a răspuns:

Si eu am facut vergeturi cand m-am apucat de sala si am inceput sa slabesc, am incercat tot felul de creme, seruri, tratamente si intr-un final am reusit sa le mai raresc cu sedintele de lifting. Apropo, da-te in fiecare seara cu unt de cocos pe corp sau poti incerca lotiuni de corp; conteaza enorm de mult sa ai pielea mereu hidratata.

| alwayscared a răspuns:

Nu prea poti scapa de vergeturi decat foarte putin sa le raresti cu creme speciale si scumpe.

| FlorentinaMariaRusu a răspuns:

Poti sa faci sedinte de lifting. Incearca Bio Oil. Succes!

| GeoH a răspuns:

Buna ziua! Va pot ajuta. Contactati-ma la nr de tel 0787758001 sau lasati-mi un sms cu nr dvs si va sun eu. Va multumesc.

Cu respect,
George Ioan Hodor

| 6991Oliver a răspuns:

Mai taie din ele da-le dreaacu