| 90killer a întrebat:

Salut, TPU. E adevărat ca dupa 2, 3 săptămâni fără masturbare vei căpăta erectii complete după ce ai avut o perioadă disfunctie erectila?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Este adevarat, in masura in care nu trisezi si daca problema ta este generata de mas-tur-ba-re.
Incearca pe pielea ta si vino sa ne spui cum a fost.

Atentie, daca dupa 3 saptamani de abstineta, problema ta este tot in acelasi stadiu, mergi la un control urologic, pentru ca poate fii de alta natura.

| 90killer explică (pentru Violleta2022):

Pana acum nu s-a schimbat nimic, deja a trecut o saptamana si n am fost capabil să mențin nici o erectie

| 90killer explică (pentru Violleta2022):

Deja a trecut o saptamana si n am fost capabil să mențin nici o erectie completă.

| Violleta2022 a răspuns (pentru 90killer):

Ai pus intrebarea abia cum 2 zile, asa ca-i imposibil sa fii trecut deja 7 zile, comprimate in doar 2. Sa stii ca nu te ajuta cu nimic daca minti, ca nu noua ne sta bleaga...
https://www.tpu.ro/......scoala-cu/

Hai sa numaram, incepand de azi 21 de zile de abstienta (adica 3 saptamani) - pana pe 18 Mai
Asadar, vorbim in 19 Mai, cand vei avea voie la xxxx
Sa nu trisezi ca nu-mi faci mie rau, ci tie.

| Violleta2022 a răspuns (pentru 90killer):

Asadar tu o scoli zilnic, sa o verifici daca ai erectie completa, asta vrei sa spui, nu?
Ce ti-am spus eu sa iei PAUZA TOTALA de la frecat pentru 3 saptamani (21 zile)!
Vorbim pe 19 mai, cand se implinesc cele 21 de zile!

| 90killer explică (pentru Violleta2022):

Asa este, ai dreptate

| 90killer explică (pentru Violleta2022):

Bine, asa voi face

16 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

In anumite cazuri, da. In alte cazuri, poti avea nevoie de un control medical.

| 90killer explică (pentru darrio2007):

Si cum as putea sa merg la doctor dacă e faza cu corona? Daca as merge după carantină sunt sanse sa se agraveze?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă ai în față un câmp de luptă adecvat, o fermeie în carne și oase.

| JicaContra a răspuns:

NU
depinde serios de caz, in general, daca te mas-turbezi mai des, dupa aia "disfunctia erectila" este doar faptul ca numarul de mas-turbari are limite (consecutive, din cate stiu eu, un barbat poate avea 17 or-gasme si o femeie... 117)

insa, daca disfunctia aia are alte cauze decat prea multa mas-turbare, atunci aproape absolut sigur ca NU o sa poti sa ai erectii complete

PS minusurile puse in unele cuvinte sunt necesare din cauza ca bot-ul TPU nu ma lasa sa postez cuvintele alea in categoria asta

| 90killer explică (pentru JicaContra):

Dar avand in vedere ca sunt adolescent, ce alte cauze ar putea fi dacă nu excesul de mas turbare?

| doctorandus a răspuns (pentru 90killer):

Mergi la medic si cere trimitere la cardiolog, ca poate fi de la depuneri de colesterol. In general, daca in ultimele trei zile n-ai facut onanie, disfunctia respectiva nu are nicio legatura cu onania.

| JicaContra a răspuns (pentru 90killer):

Asta NUMAI un medic iti poate spune, chiar nu am habar care ar putea fi cauzele medicale

du-te la doctorul de familie care te v-a trimite la doctorul urolog, numai el te poate ajuta

| anonim_4396 a răspuns (pentru 90killer):

Sa stii ca masturbarea iti degradeaza creierul, iti slabeste sistemul imunitar, are 1000 de efecte negative si 0 beneficii, este o placere efemera care costa enorm, de fapt uita ceea ce am scris eu.si cauta pe net efectele negative. Crede-ma stiu ce spun, e spre binele tau. Mi-e mie indiferent nu am de pierdut nu am de castigat dar tu si sanatatea ta mult are de pierdut. Prticata in exces si pe termen lung poate duce la dementa. Cauta te rog efectele negative.

| Digikey a răspuns:

Si fara filme erotice.

| Lamasanu a răspuns:

Serios? Nu ştiam.