| WorkinForThis a întrebat:

este bine sa imi tai unghiile pina in carne, adica sa nu mai imi ramina niciun pic de alb? Eu tot asa mi le-am taiat, insa o prietena m-a sfatuit sa n-o mai fac, deoarece voi avea unghiile de jumatate. La inceput nu am crezut-o insa daca m-am uitat mai bine am vazut ca are dreptate, si ca in loc de unghi am piele.nu stiu ce sa fac. Voi ce ma sfatuiti?
Si, daca nu este prea mare deranjul, imi puteti lasa o poza de unde sa vad voi cam cit de lungi aveti unghiile?
VA MULTUMESC ANTICIPAT!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu este nici o problema, si eu mi le tai la fel dintotdeauna si am unghii frumoase si sanatoase. Prezenta cuticulelor (a pielii la baza unghiilor) nu are legatura cu cat de lung ti le tai.

2 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu este bine sa ti tai unghiile pana in carne, are dreptate prietena ta

| eXtreme21 a răspuns:

Nu le mai taia asa de mult, tai cate putin si constant! O data la 2-3 zile!
Sper ca am putut sa te ajut.