| unsimplubaiat123 a întrebat:

Salut, TPU! Este normal sa ai degetele de la o mana mai groase decat cele de la cealalta? Este aproape insesizabila cu ochiul liber diferenta dar un inel care sta bine pe mana dreapta pare imens la mana stanga. Sunt dreptaci, ca fapt divers.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LittlePoppy a răspuns:

Da. Se dezvolta mai mult mana cu care lucrezi mai mult. Majoritatea suntem dreptaci si de aia e usor mai dezvoltata.
Si eu am un inel pe care il port pe inelar la mana dreapta si pe mijlociu la stanga. Chiar "imens", e mult spus. Dar diferenta e sesizabila.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este ceva normal. Nu trebuie sa ai motive de ingrijorare.

| sierra1 a răspuns:

Dreptaci fiind...aia e!

| Claudia10girl a răspuns:

Da, jumatate din corp e mai mare la toate persoanale