| GlockZ a întrebat:

Am nevoie de putin ajutor. Eu sunt dreptaci si am mai multi muschi pe mana stanga decat pe mana dreapta. Am mai multa forta pe mana stanga si nu prea imi convine pentru ca nu sunt stangaci. As vrea sa stiu care ar fi cele mai bune metode de a-mi face mana dreapta mai puternica decat mana stanga.

Răspuns Câştigător
| PooChai a răspuns:

Flexii cu gantera pentru biceps cu mana dreapta...

| Cosmin86 a răspuns (pentru PooChai):

Mana nu inseamna doar biceps, bicepsul e chiar cel mai mic muschi al mainii. Tricepsul e de 3 ori mai mare, umarul la fel.

| PooChai a răspuns (pentru Cosmin86):

Ca sa lucrezi si deltoidul poti sa faci si ridicari laterale sau in fata cu gantera... flotarile intr.o mana sunt foarte grele de facut ...si daca nu le faci corect posibil sa iti strambi coloana

| PooChai a răspuns (pentru Cosmin86):

Si pentru triceps poti sa faci extensii cu gantera...

14 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Păi lucrează mai mult cu mâna dreaptă!

| AdelinaPopovici3092 a răspuns:

Sunt de acord cu ArdeleanuCHNP

| mateiais a răspuns:

Faci flotari intr-o mana si mana de jos sa fie dreapta

| mateiais a răspuns:

Flotari intr-o mana si faci flotariile, in mana dreapta.

| mateiais a răspuns:

Flotari intr-o mana!

| GlockZ explică (pentru mateiais):

Nu sunt Bruce Lee sa stii laughing

| Cosmin86 a răspuns (pentru mateiais):

Ai zis deja de 3 ori

| QuestionMan a răspuns:

Ar fi bine sa te antrenezi cu greutati sau altceva cu mana dreapta

| ionutejvboss a răspuns:

Fa multe exercitii cu mana dreapta! Funda?