| anonim_4396 a întrebat:

eu am slabit 12 kg in aproximativ o luna - doua nu imi prea aduc aminte si in prezent vreau sa mai slabesc. Eu fac sport de exemplu alerg si fac niste abdomene, genoflexiuni, gimnastica si merge totul bine. Nu stiu de ce am senzația ca nu prea am slabit, adica cântarul arata clar ca am slabit 12 kg si hainele numai ca eu nu prea observ, numai putin asa, si as vrea sa va intreb de ce am o pofta foarte mare de dulce? Eu mananc dulce atunci când imi e pofta si sunt foarte trista ca m-am ingrasat un kg din cauza poftei asteia.
Imi puteti spune va rog cum as putea slabi intr-un timp bun vreo 5 kg, vreau sa va rog sa nu imi recomandati pastile, ceaiuri si altele deoarece sunt mica, am doar 12 ani, multumesc frumos

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu spun sa cumperi un cantar nou ca asta crede ca da eroare, 12 kg sa pierzi in 30 de zile e foarte mult mai ales la varsta greu de crezut, manca fructe cand ai pofta de dulce, miere bio o lingurita atat, neoie de dulce vine din cauza ca ai glicemia mica e un raspuns natural al organismului

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Stiu, e foarte mult intr-o luna- doua dar mda. chiar se poate, pe toate cântarele arata asa ..si cele de la spital/dispensar. Multumesc pentru raspuns, asa am sa fac.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Cat manci intr-o zi?

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Ca omul normal, 2-3 mese pe zi, cateodata bag in mine si dulce ca mno. pofta.

| Alexa1234a a răspuns:

Dacă nu te superi îmi spui și mie cum ai slăbit?

| anonim_4396 explică (pentru Alexa1234a):

Da, la inceput a fost putin mai greu avand in vedere ca eram nerabdatoare dar pana la urma am putut. Nu am mâncat prea mult pe zi, foarte putin si am renunțat de tot la sucuri si naturale (sucurile te ingrasa super mult ) si am facut mult sport, alergat foarte mult.
Prima saptamana cred ca am slabit vreo 2 kg pentru ca mergeam pe jos la scoala si de la scoala ( cam 1-2 km ) e foarte frumos sa mergi pe jos si sanatos.
Deja a 2 saptamani a devenit totul o distractie : sport, mâncare, mers pe jos, apa, nu mancam seara ( dupa 7 )
Succes