| MyNameisEduard a întrebat:

Salut TPU! Ieri când am ajuns de la școală tremuram și îmi batea inima foarte rapid dar mi-a trecut după ce m-am odihnit puțin,azi am simțit ca mă întepa puțin dar nu tare, dar si asta mi-a trecut.Nu consum băuturi înafara de apă deci nu poate fi de la cofeină.Am si răcit puțin si ma simt foarte slăbit, oare răceala e de vină sau ar trebui sa mă îngrijorez? Am 17 ani și nu cred ca ar trebui sa am asemenea probleme...
Am uitat sa menționez ca ma doare si capul de ieri si da am luat pastile.
Dau fundă!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Covid

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raceala/covid/anxietate

| MyNameisEduard explică (pentru anonim_4396):

Covid nu am dar răceală si anxietate da, chiar se poate întâmpla asta din cauza anxietății?

| anonim_4396 a răspuns (pentru MyNameisEduard):

Da,chiar mult mai rău. Anxietatea este foarte periculoasa, poate cauza atacuri de panica de nedescris.

| MyNameisEduard explică (pentru anonim_4396):

Nu e vina ta, dar acum ca știu asta ma simt si mai rău, sper sa nu mi se întâmple așa ceva crying

| anonim_4396 a răspuns (pentru MyNameisEduard):

Câți ani ai? În ce momente simți frica, tremur și transpirație? La ce te gândești înainte sa ai aceste simptome? Se întâmplă des? De cât timp mai exact?
Nu e covid este anxietate!

| MyNameisEduard explică (pentru anonim_4396):

Sunt timid de mic si anxietate am de 1 an si o simt de cele mai multe ori când trebuie sa vorbesc cu oameni cu care nu ma simt confortabil. Odată m-a scos o profesoară până in față și mi-a pus niște întrebări la care nu știam sa răspund si m-am blocat, nu spuneam nimic, simțeam ca mor acolo...Sa nu uit, am 17 ani.

| AB1Corduneanu a răspuns:

E de la răceală. Stai acasă dacă te simți rău, mai ales că se apropie sfârșitul anului școlar.